قوانین و مقررات سپند

ماده ۱ – تعاریف و اصطلاحات

۱-۱- مشتری یا کارفرما: افرادی که در سایت سپند اعلام نیاز به خدمات کرده‌اند.

۲-۱- مشاور: افرادی که در سپند برای انجام مشاوره اعلام آمادگی کرده‌اند.

۳-۱- کاربر: شخصی است که با فناوری ارتباطی به سپند متصل و از خدمات ما  بهرمند می‌شود.

۴-۱- کاربران: مشتری‌ها (کارفرمایان) و مشاوران

۵-۱- شرکت: ارائه‌دهنده سرویس سپند

۶-۱- سپند: سرویسی که شرکت ویرا پدیده پارتاک ارائه می‌دهد.

۷-۱- حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس سپند در سایت ایجاد کرده‌اند.

۸-۱- اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود جهت استفاده از سرویس دارند.

۹-۱- اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران مشتری و مشاور در اختیار سپند قرار داده می‌شود مانند شماره تماس، اقامتگاه، پست الکترونیکی و غیره.

1-10-نمایندگی: مراکز کوچک نوآوری شهری یا روستایی که به عنوان نماینده سپند در آن محل فعالیت میکنند.

1-11-سفیران: نمایندگان گرداننده مراکز نوآوری و افرادی که توسعه دهنده ی خدمات سپند در سطح کشور می باشند.

1-12-پنل نمایندگی: قسمتی از سایت سپند که در اختیار سفیران و یا نمایندگان سپند برای توسعه خدمات سپند قرار میگیرد.

ماده ۲ – حساب کاربری

۱-۲- کاربر با ثبت نام در سپند می‌پذیرد که قوانین و مقررات سپند را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفاده مستمر کاربران از سپند به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

۲-۲- برای استفاده از سپند لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری بسازد. تنها افرادی که بیش از 15 سال سن دارند برای کاربر عادی و بیش از 18 سال سن و واجد اهلیت قانونی برای سفیر و نماینده یا مشاور می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در سپند کنند. برای استفاده از سپند کاربر باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در سایت ثبت کند.

۳-۲- کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در سرویس سپند وارد کند.

۴-۲- هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مشتری داشته باشد.

۵-۲- مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در سپند یا سایر خدمات مربوط به سپند انجام می‌شود به عهده کاربر است.

۶-۲- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده کاربر خواهد بود.

۷-۲- کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند.

ماده ۳ – استفاده از سپند

۱-۳- ارائه خدمات مشاوره حوزه های تخصصی (مالکیت فکری، تجاری سازی، عارضه یابی صنعت، اخذ مجوزهای کسب وکار، مشاوره تخصصی کسب وکار و غیره)  اعم از مجازی، حضوری و تلفنی از طریق سامانه سپند انجام می‌شود. سپند تحت هیچ شرایطی، هیچ گونه دخالت در محتوای تبادل شده میان هر یک از مشاوران با کارفرمایان ندارد و کلیه مسئولیت قانونی ناشی از محتوای تبادل شده، منحصرا بر عهده مشاور و کارفرما می‌باشد. از آنجایی که برنامه پاسخگویی مشاوران، از سوی خود آن‌ها تعیین می‌شود، بنابراین در صورتی که مشاور در زمان اعلام شده در دسترس نباشد، مسئولیتی متوجه سپند نخواهد بود.

۲-۳- با استفاده از سرویس سپند کاربر می‌پذیرد که از سپند  برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند.

۳-۳- کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از سرویس سپند به صورتی که به سپند یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند.

۴-۳- کاربر می‌پذیرد که سپند ممکن است از ارسال پیامک  smsبه عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.

۵-۳- سپند ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در برنامه، یا درصدی از هزینه خدمات کاسته یا درصدی از هزینه خدمات پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در سپند اضافه می‌شود.

۶-۳- کاربر می‌پذیرد که اجازه انتقال یا فروش کدها را به افراد دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند (حتی اگر کارمنتو در فضاهای عمومی این کدها را منتشر کرده باشد) مگر اینکه سپند رسماً این اجازه را به آنها داده باشد.

۷-۳- کاربر می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که سپند در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از سرویس سپند قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.

۸-۳- کاربر می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه خدمات به آنها داده می‌شود ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که سپند برای ارائه این کدها هزینه‌ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجه استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

۹-۳- مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از سرویس سپند به عهده کاربر است.

۱0-۳- کاربر متعهد به رعایت همه قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از سپند است.

۱۱-۳- کاربر می‌پذیرد که متن حریم شخصی سپند را مطالعه کرده است و مورد قبول وی است.

۱۲-۳- خدمات سپند ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت سپند کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و سپند مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

۱۳-۳- کاربران پذیرفته‌اند که سپند به عنوان یک واسط عمل کرده و دو طرف را به هم معرفی و مرتبط می‌نماید. مسئولیت هرگونه آسیب به اموال طرفین بر عهده فرد خاطی بوده و طرفین می‌توانند در مراجع ذی صلاح حقوقی و قضایی علیه یکدیگر اقامه دعوی نمایند.

3-14- استفاده از آموزش‌های «سپند» به منزله قبول شرایط زیر است:

3-14-1- هر آموزش سفارش داده شده، صرفا مختص استفاده دریافت کننده اصلی آن محصول است و فرد دریافت‌کننده، نباید آن را به هر نحوی منتشر کند و یا در اختیار دیگران قرار دهد.

3-14-2-کلیه مسئولیت‌های مرتبط با صحت علمی محتوای آموزشی ارائه شده، مربوط به مدرس مجموعه آموزشی است و «سپند» مسئولیتی در این خصوص ندارد.

3-14-3-آموزش‌های «سپند» به عنوان منبع مطالعه و یادگیری فردی است. سپند و مدرسین مجموعه‌های آموزشی، مسئولیتی در قبال پاسخگویی به پرسش‌های علمی و موردی استفاده‌کنندگان از آموزش‌ها ندارند.

3-14-4-آموزش‌های  سپند، صرفا برای اهداف آموزشی طراحی شده‌اند و سپند مسئولیتی در قبال استفاده از این محتوا با اهداف اجرایی در سطح آزمایشگاهی و صنعتی ندارد؛ از این رو توجه کنید به‌کارگیری آموزش‌های فرادرس در پروژه‌های عملی، نیازمند مشورت با مشاور مربوطه است.

3-15-سفیران یا نمایندگان سپند صرفا معرف خدمات سپند و توسعه بازار سپند براساس قرارداد فی مابین خود با شرکت میباشندو حق هیچگونه ارائه خدماتی به کاربر یا مشتری ندارند مگر با قرارداد رسمی با شرکت.

ماده ۴ – هزینه‌ها و پرداخت

۱-۴- کاربر می‌پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که کاربر به سپند می‌پردازد، وجود ندارد.

۲-۴- کاربر می‌پذیرد هزینه سرویس از قبل از طرف مشاور یا سپند مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینه سرویس نمی‌تواند داشته باشد. تا قبل از دریافت خدمت کارفرما میتواند سرویس خود را فسخ کند ولی در زمان خدمت یا پایان خدمت امکان فسخ سرویس وجود ندارد مگر اینکه در شرایط خاص با سپند هماهنگ شود و در صورت صلاحدید سپند این امر امکان پذیر است.

۳-۴- پرداخت هزینه سرویس فقط از طریق روش‌هایی که توسط سپند مشخص می‌شود، می‌تواند صورت گیرد. این روش‌ عبارت است از پرداخت اینترنتی برای افزایش اعتبار از طریق سایت می‌باشد.

۴-۴- کاربر می‌پذیرد هزینه سرویس ارائه شده ممکن است بسته به ویژگی‌های سرویس ارائه شده از جمله نوع سرویس، زمان سرویس، مکان سرویس یا عوامل دیگر متغیر باشد.

۵-۴- کاربر می‌پذیرد که باید هزینۀ خدمت را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامه سپند جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامه سپند یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکه تلفن همراه امکان پرداخت از طریق سایت فراهم نشود مشتری همچنان موظف به پرداخت هزینه خدمت خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی مشتری با دفتر شرکت سپند یا روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که مشتری به هر دلیلی از جمله مشکلات سایت پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد مبلغ خدمت را از اعتبار کاربر در سپند کسر کند.

۶-۴- کاربر می‌پذیرد هیچوقت درخواست سپند ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از سرویس سپند را داشته باشد. کاربر مشتری اگر پس از ارسال درخواست سفارش و پذیرش درخواست توسط یک مشاور، درخواست را لغو کند، یا در مکان مشخص شده به عنوان محل انجام خدمت در زمان مشخص حضور پیدا نکند و کاربر مشاور اگر پس از قبول یک درخواست، درخواست را لغو کند یا پس از پذیرش درخواست در مکان مشخص شده به عنوان محل انجام خدمت حضور پیدا نکند شرکت می تواند به‌ علت عدم رعایت مقررات سپند که منجر به عدم رعایت شهرت و اعتبار کاری او خواهد شد، هزینه‌ای به تشخیص خود به عنوان جریمه از اعتبار آنها کسر یا از کاربران وصول کند.

۷-۴- زمان انجام مشاوره هنگامی است که کاربر از طریق سایت با مشاور ارتباط برقرار میکند.

۸-۴- حق عضویت برای مشاوران برای ارائه یک خدمت رایگان می‌باشد و بعد از آن باید حق اشتراک تهیه کنند. هزینه مشاوره تلفنی برای مشاوران 30 درصد مبلغ تعیین شده توسط مشاور می‌باشد و هزینه مخابراتی ناشی از مشاوره نیز کسر می‌گردد. در ضمن سپند این حق را دارد که در صورت نیاز و تمایل، مبلغ بیشتری را به عنوان هزینه سپند به مبلغ حق مشاوره تعیین شده توسط مشاور اضافه کند و مابه‌التفاوت مبلغ اضافه شده (هزینه سپند)، به عنوان درآمد سپند محسوب می شود.

۹-۴- کاربر مشتری نیازی به پرداخت هرگونه وجه اضافه به هر عنوان از قبیل سختی کار، کمک بلاعوض یا قرض و غیره ندارد و پرداخت اضافی به انتخاب شخصی او بوده و ربطی به سپند ندارد. سپند این پرداخت اضافه را به هیچ عنوان تایید یا تشویق نمی‌کند و از کاربر مشتری می‌خواهد که این موارد را حتما به سپند اطلاع دهد.

4-10-هزینه ارائه خدمات دیگر سپند مانند توانمندسازی( سرمایه گذاری، تجاری سازی محصولات یا خدمات، شتابدهی) طبق عقد قرارداد جداگانه مشتری یا کاربر با شرکت می باشد.

ماده ۵ – مسئولیت سپند

۱-۵- سپند با تمام امکانات خود از جمله واحدهای مرکز تماس، بازرسی ، تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده خدمات سپند بین کاربران و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.

۲-۵- سپند با استفاده از نظارت‌های خود تلاش می‌کند سرویس با کیفیت به کاربران ارائه دهد.

۳-۵- سپند تلاش خود را جهت استفاده از سرویس ارائه شده توسط کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همه دستگاه‌ها یا همه شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن‌همراه و …) نخواهد داد.

۴-۵- تمامی اطلاعات کاربران به‌عنوان اطلاعات محرمانه نزد سپند محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام صالح.

۵-۵- چنانچه هر یک از کاربران در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق مرکز تماس سپند  مطرح و سپند  پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات به‌عمل خواهد آورد.

ماده ۶ – مسئولیت کاربران

۱-۶- مسئولیت همه اقدامات و افعال کاربران مشتری، مشاور ، سفیر و غیره که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام انجام خدمت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهده شخص متخلف بوده و سپند هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و سپند می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی سپند به‌عمل آورد.

۲-۶- هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار سپند شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و سپند حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

۳-۶- مسئولیت رعایت همه قوانین و مقررات کشوری برعهده کاربران و مشاوران و سفیران است.

ماده ۷ – موارد فنی

۱-۷- کاربر حق ندارد هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code)  سپند شامل دیکامپایل (Decompile) ، مهندسی معکوس (Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازه چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

۲-۷- کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخه دیگری از سرویس سپند را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در سایت سپند یا در روش ارائه سرویس سپند تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

۳-۷- کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سرویس اجرا کند.

۴-۷- کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش سرویس سپند یا سرویس‌های مرتبط با سپند انجام دهد.

ماده ۸ – توافق از راه دور

۱-۸- کاربران توافق می‌کنند برای مبادله آسان اطلاعات و انجام توافقات جدید، همه تغییرات و الحاقیه‌های شرایط و قوانین حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، تنظیم قراردادها، اخطاریه‌ها و ابلاغیه‌های مربوط به شرکت، از طریق سایت سپند به‌عمل آید. کاربران ضمن پذیرش شرایط و روند اجرایی توافق از راه دور و به صورت الکترونیکی، موافقت خود را نسبت به اعمال هرگونه شرایط و توافق جدید از طریق فضای مجازی و به صورت الکترونیکی اعلام می‌کنند.

۲-۸- حساب کاربری متعلق به شخص کاربر و استفاده از آن قائم به شخص کاربر و غیر قابل انتقال است. کلیه مسئولیت‌های مربوط به حفظ و حراست از حساب کاربری برعهده کاربر دارنده حساب کاربری است. کاربران ضمن پذیرش کلیه مسئولیت ناشی از استفاده از حساب کاربری، همه داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور اعم از شکل، عبارت، تاییدیه، انتخاب اشکال و تایید آن‌ها را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیه کاربران غیر قابل استماع و مردود است.

۳-۸- کاربران می‌پذیرند هرگونه رویه، اشکال، عبارات مبین تایید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف شرکت به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هرگونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

۴-۸- کاربران با عضویت در خدمات سپند و استفاده از آن قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانه رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.

۵-۸- کلیه رویه‌های حقوقی و فنی اعم از احراز هویت کاربر، ایجاب و قبول، امضای الکترونیکی و تاییدیه‌های مرتبط ارائه‌شده توسط شرکت جهت انعقاد قرارداد الکترونیکی با کاربران از طریق سایت، مورد قبول کاربران بوده و هرگونه روش فنی جهت تنظیم قرارداد از جمله ایجاب و قبول به مثابه توافق کتبی است. هرگونه ادعایی اعم از انکار و تردید نسبت به قرارداد الکترونیکی غیر قابل استماع و مردود است.

۶-۸- با توجه به انعقاد قرارداد حاضر به صورت الکترونیکی و در فضای مجازی، کاربران موافقت خود را نسبت به تعیین اقامتگاه شرکت و طرف تجاری، به عنوان محل انعقاد قرارداد، اعلام می‌کند.

ماده ۹ – قطع خدمات

سپند در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر می‌تواند برای شرکت، سایر مشتریان و یا سپند، خطرناک باشد یا مطلوب نباشد حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس سپند را دارد.

ماده ۱۰ – محتوای تولید شده توسط کاربران

سپند ممکن است گاهی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، برنامه موبایل و یا سایر بخش‌های این سرویس عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در سرویس ثبت شود، همچنان متعلق به کاربران خواهد بود اما با ثبت آن‌ها در سرویس‌های مرتبط به سپند کاربران این حق را به سپند می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین سپند مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص یا شرکت‌های دیگر منتقل کند.

ماده 11- عضویت در سایت سپند به منظور قبول تمامی قوانین و مقررات می باشد.

 

درباره ما

سیستم پایگاه های نوآوری و دانش بنیان با هدف حمایت از ایجاد و توسعه بسترهای علمی و عملیاتی در سراسر کشور ایجاد گشت تا در سراسر کشور در تمامی حوزه های نوآوری و تمرکززدایی و رفع موانع تولید ثروت از علم و دانش کمک کند.

راهنمایی

©همه حقوق برای IR Sepand محفوظ است | طراحی شده توسط مجموعه گریفین

#