اهمیت برند و مدیریت آن

برندسازی در دنیای کسب و کارها به یک موضوع ضروری تبدیل شده است. تا وقتی برندسازی به درستی انجام نشود، بهترین محصولات و خدمات آنطور که باید دیده نمی‌شوند. از طرف دیگر گاهی اوقات بهترین برندها به دلایل مختلفی سقوط می‌کنند و دیگر آن دوران اوج فراموش نشدنی تکرار نمی‌شود. این موضوع تا حد زیادی به مدیریت برند ارتباط دارد.

مثلا برندهای نوکیا و اپل را در نظر بگیرید. برند نوکیا دوران اوج بی نظیری داشت. وقتی گوشی‌های نوکیا کل دنیا را گرفته بودند، خبری از اپل نبود. اما بعدا با پیدا شدن برندهای متنوع دیگر، نوکیا کم کم از دایره رقابت کنار گذاشته شد. در صورتی که شرکت اپل از ابتدای تاسیس تا امروز تقریبا روند صعودی داشته است و همیشه در صدر بازار موبایل و گوشی‌های هوشمند بوده است؛ یا مثلا برند سامسونگ که آن هم تقریبا همواره در حال رشد بوده است و پس از سال‌ها جزو بهترین برندهای موبایل شناخته می‌شود

مدیریت برند اصطلاح نامحدودی است و برای طیف وسیعی از استراتژی‌های بازاریابی به منظور ایجاد یا افزایش آگاهی از برند، شهرت و معرفی محصولات به کار می‌رود.

اگر استراتژی قدرتمندی برای مدیریت برند داشته باشید، می‌توانید روابط بهتری با مخاطبین، لیدها و در نهایت مشتریان خود داشته باشید. اگر بتوانید مشتریان وفاداری جذب کنید و یک پایگاه برای این دسته از مشتریانتان داشته باشید، شهرت برندتان بیشتر شده و درآمدزایی و ارزشمندی برند هم افزایش پیدا می‌کند.

مسلما هر برندی که شهرت و محبوبیتی مثال زدنی داشته باشد، به خوبی مدیریت شده است. در واقع فقط یک متخصص واقعی برند می‌تواند از بهترین تاکتیک‌های بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ برای ایجاد ارتباط صمیمانه برند با مشتریان و افزایش ارزش برند استفاده کند.

مدیریت برند مفهومی است که با استراتژی و ارزیابی برندها از نظر موقعیت برند، مشتریان هدف، درک برند و تصویر برند سروکار دارد. شرکت برای مدیریت برندسازی باید تصویر خوبی از خود در بین مشتریان به وجود آورد؛ و هدف اصلی این است که محصول و خدمات برند معرفی و برجسته شود.

مدیریت برند مفهومی است که توسط شرکت‌ها و بازاریابان برای ایجاد ارتباط عاطفی بین مشتریان و محصولاتشان در نظر گرفته شده است. مدیریت برند وظیفه دارد تصویر خوبی از محصول یا برند در ذهن مصرف‌کننده ایجاد کند. این نه تنها پایه و اساس جذب لیدها و مشتریان جدید است، بلکه باعث افزایش وفاداری مشتریان فعلی به برند شما می‌شود.

به طور کلی استخدام مدیر برند برای همه کسب و کارها اهمیت دارد. چون به شرکت‌ها کمک می‌کند تا عملکرد برند را ارزیابی کنند و با تغییراتی که در طول زمان رخ می‌دهد سازگاری پیدا کنند. اگر یک کسب و کار نتواند با نیازهای روز مشتری و تغییرات معمول به روز شود، ممکن است رو به نابودی برود.

اما در عوض مدیریت خوب برای برند به بهبود تجارت کمک می‌کند و طرفداران قوی برای آن دست و پا می‌کند. به هر حال مدیریت درست یک استراتژی بازاریابی مهم است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا برند و محصولات خود را تولید کرده و از آن رونمایی کنند.

 

درباره ما

سامانه پایگاه های نوآوری و دانش بنیان با هدف حمایت از ایجاد و توسعه بسترهای علمی و عملیاتی در سراسر کشور ایجاد گشت تا در سراسر کشور در تمامی حوزه های نوآوری و تمرکززدایی و رفع موانع تولید ثروت از علم و دانش کمک کند.

راهنمایی

©همه حقوق برای IR Sepand محفوظ است | طراحی شده توسط مجموعه گریفین

#